Eventy v nákupnom centre
Národné matičné slávnosti v CITY ARENA
NÁRODNÉ MATIČNÉ SLÁVNOSTI V CITY ARENA
KEDY: 8.-9. september 2017 od 10.00 – 21.00
KDE: Námestie Dolné Bašty
Nákupné centrum CITY ARENA sa počas tradičného trnavského jarmoku stane dejiskom Národných matičných slávností.
Práve týmto podujatím vyvrcholia oslavy 154. výročia založenia Matice slovenskej.
Bohatý dvojdňový program, ktorý sme pripravili pre všetkých návštevníkov City Arena je určený a zaujme všetky vekové kategórie.
Ťažiskovým programom podujatia budú vystúpenia domácich i zahraničných folklórnych súborov.
Dňa 8.9.2017 sme pripravili v interiéry City Arena pre najmenších návštevníkov školu remesiel pre deti s pracovníčkami Domu Matice slovenskej Nitra, Žilina a Šurany, kde si deti budú môcť preveriť svoje remeselnícke zručnosti a odnesú si peknú pamiatku na tento deň.
8.9.2017 vystúpia súbory:
Lužičianka z Lužianok, FS Cífer, Radosť Veľké Lovce, Uľančanka Pusté Úľany, Trnavček z Trnavy, Šurianka zo Šurian, Ujlakčanka z Veľkého Zálužia, Krpčiarik z Dunajskej Stredy, Krojovanka Zemianske sady, Matičiarky z Košíc, Zametski koreň Chorvátsky tamburáši, Pustakerčanka z Pustých Sadov, Jaročan jarok, FS Rjeka, Tamburáši Šurany, Kepežďanka z Hájskeho, Slnečnica z Dunajskej Stredy, Čerhovčan z Bardejova, Javorina z Prešova, Liptáci z Ukrajiny, Haviar z Rožňavy
9.9.2017 výstúpenia súbory:
Čerdavanka z Rumanovej, Pobedimčan z Piešťan, Čerhovčan z Bardejova, Teplanka z Teplíc, Haviar z Rožňavy, Šurianček s Robom Kazíkom, Valčan z valče, Jeseň z Partizánskeho, Jatelinka z Abrahámu, Kesanka z Bánova, Matičiar z Levíc, Vrbovianka z Levíc, Janíkovská studnička z Janíkoviec, Lidovec z Nitry, Močenskí speváci z Močenku, Detský FS Čáry, Liptáci z Ukrajiny, Matičiarky z Košíc, Šintavan zo Šintavy, Javorina z Prešova, Dychová hudba Šurovanka zo Šúroviec.
Časový harmonogram:
8.9.2017
10.00 – 10.20 Lužianky- SS Lužinčianka
10.30 – 10.50 Rumanová- SS Čerdavanka
11. 00 – 11.20 Pusté Úľany-SS Úľančanka
11.30 – 11. 50 Veľké Zálužie-SS Ujlačanka
12. 00 – 12.20 Šurany-SS Šurianka
12.30– 12. 50 Zemianske Sady-SS Krojovanka
13.00– 13.20 Veľké Lovce-DFS Fialka
13.30– 13. 50 Šurany-Šurian. tamburáši
14.00– 14.20 Pusté Sady-SS Pustakerčanka
14.30– 14. 50 Hájske-SS Kepežďan
15.00– 15.20 Močenok-FS Močenčanka
15.30– 15. 50 Močenok-Močenskí speváci
16.00 –16.30 Dunajská Streda-SS Slnečnica
16.30 -16. 50 Kozárovce-SS Matičiar
17.00– 17. 20 Rožňava-FS Haviar
17. 20- 17. 50 Pobedim-SS Pobedimčan
18.00– 18.20 Želiezovce-SS Vrbovianka
18.30 – 18 50 Bardejov-FS Rešovian
18 50 - 19.20 Jarok-FS Jaročan
19.30– 19. 50 Ukrajina-LIPTÁCI
20.00– 20.20 Pozdišovce-SS Harčarki
20.30– 20. 50 Šúrovce-DH Šúrovanka
9.9.2017
10.00 – 10.30 Sebechleby -FS Geľovianka
10.30 – 11.00 Šintava -SZ Rozmarín
11. 00 – 11.30 Abrahám - FS Jatelinka
11.30 – 12.00 Kuklov Čáry - DFS Nádej
12. 00 – 12.30 Košice - SS Matičiarky
12. 30– 13.00 Pozdišovce -SS Harčare
13.00– 13.30 Šurany - ROBO KAZÍK a deti
13.30– 14.00 Prešov -SS Javorina
14.00– 14.30 Šoporňa -FS Važina
14.30– 15.00 Námestovo heligónky, Lokčiansky pramienok,
Hornooravskí mladí heligónkari
15.00– 15.30 Trenčianska Teplá -SS Teplanka
15.30– 16.00 Veľké Zálužie- DFS Drienka
16.00– 16.30 Martin -SS Valčan
16.30– 17.00 Partizánske - FS Jeseň
17.00– 17.30 Janíkovce - SS Janík. studnička
17.30– 18.00 Solčany -FS Lidovec
18.00– 18.30 Poruba-FS Porubjan
18.30– 19.00 Pozdišovce-FS Harčare Harčarki
19.00– 19.30 Ukrajina- LIPTÁCI
19.30– 20.00 Chorváti tamburáši-FS Rieka
20.00– 20.30 Rožňava-FS Haviar
20.30– 21.00 Bánov-DH Kesanka
Zmena programu vyhradená.
Tešíme sa na vašu návštevu!
08.09.2017 - 09.09.2017